قبل از اینکه بخوایم بریم سراغ تعریف spring breaker، باید تعریف spring break رو براتون بگیم. spring break یا تعطیلات بهاری، اوایل فصل بهار، توی دانشگاه‌ها و مدرسه‌ها شروع می‌شه و امروزه توی سیستم آموزشی خیلی از کشور‌ها وجود داره. توی این تعطیلات، دانش‌آموز‌ها و دانشجو‌ها دور هم جمع می‌شن و مهمونی می‌گیرین، و معمولاً سواحل و نواحی دارای آب‌و‌هوای گرم رو به عنوان مقصد‌شون انتخاب می‌کنن؛ از‌جمله شهر ساحلی Daytona Beach در فلوریدا و شهر Cancun در مکزیک.

همون‌طور که از عنوانش هم معلومه، spring breakers کسایی هستن که توی این تعطیلات همراه با دوست‌ها و هم‌کلاسی‌هاشون می‌رن سفر و تمام این تعطیلات رو مشغول تفریحن—از دور‌همی‌های کنار ساحل و آفتاب‌گرفتن تا مهمونی‌های شبانه!

از‌اونجایی‌که این افراد با هدف تفریح و خوش‌گذرونی تعطیلات بهاری‌شون رو شروع می‌کنن، محدودیت‌های چندانی برای خودشون قائل نیستن و ممکنه یه جاهایی هم مقررات رو فدای تفریح کنن. به همین خاطره که بعضی از هتل‌ها توی این تعطیلات، جوون‌های زیر بیست و پنج سال رو به‌صورت دسته‌جمعی و بدون بزرگ‌تر نمی‌پذیرن، و البته دلیل اصلی‌اش اینه که مدیر هتل نمی‌خواد مزاحم آرامش بقیهٔ مهمون‌های هتل بشه.

شاید پیش خودتون فکر کنید چرا دربارهٔ این موضوع صحبت کردیم و اینکه چرا دونستن این موضوع می‌تونه اهمیت داشته باشه! چند روز پیش به ویدئویی توی یوتیوب برخوردیم که دربارهٔ همین دسته از نوجوون‌ها و جوون‌ها بود و توی اون ویدئو با چند‌تاشون مصاحبه شده بود. این ویدئو و حرف‌های این بچه‌ها نشون داد که چقدر از وضعیت فعلی کشورشون و کل دنیا بی‌اطلاعن و درکی از شرایط فعلی ندارن. بدون اینکه نکات بهداشتی رو رعایت کنن و به سلامت خودشون و دوست‌هاشون اهمیت بیشتری بدن، برای تعطیلات بهاری‌شون برنامه‌ریزی‌کردن و به‌هیچ‌وجه حاضر نیستن از این فرصت تفریح‌کردن دست بکشن. ظاهراً شیوع ویروس کرونا هم نتونسته جلوشون رو بگیره!

اگه براتون جالبه که بدونید spring breakers توی این مصاحبه چه چیزهایی گفتن، کافیه وارد کانال تلگرام ما بشید و این ویدئو رو، که کمتر از دو دقیقه‌ست، دانلود کنید و ببینید.

ویدئو رو دیدید؟ حتماً نظرتون رو برامون بنویسید.