تا حالا شده کسی یا چیزی اعصابتون رو خرد کنه؟ جوابش که مشخصه! حتماً براتون پیش اومده. اینجا می‌خوایم اصطلاحی رو بهتون معرفی کنیم که همین معنی رو می‌رسونه. این اصطلاح رو توی یکی از قسمت‌های سریال «فورکی سؤال می‌پرسه» می‌شنوید—همون سریالی که هر‌ هفته یک قسمتش رو توی کانال تلگراممون می‌ذاریم و درباره‌ش صحبت می‌کنیم.

فورکی، که شخصیت اصلی این سریاله، یه جایی از قسمت نهم از دوستش سؤال می‌پرسه و با سؤال‌هاش حسابی اعصابش رو به‌هم می‌ریزه. همونجا‌ست که دوستش از این اصطلاح استفاده می‌کنه:

You’re jangling my last unicorn nerve!

دوست فورکی، که یه اسب تک‌شاخه (unicorn)، از دست سؤال‌های فورکی (که تمومی ندارن) خسته می‌شه و می‌گه: «دیگه داری می‌ری روی اعصابم!»

پس اگه ازاین‌به‌بعد کسی اعصابتون رو به‌هم ریخت، می‌تونید بهش بگید:

You’re jangling my nerve!

حالا که صحبت از فورکی شد، بهتره یه‌کمی هم از این سریال بگیم.

Forky Asks a Question («فورکی یه سؤال می‌پرسه») یه سریال انیمیشنی ده قسمتیه که بعد از قسمت چهارم انیمیشن Toy Story‌ عرضه شد. تمرکز اصلی این سریال روی شخصیت دوست‌داشتنی‌ای به اسم فورکیه، که کاردستی بانی بوده، و حالا که به جمع اسباب‌بازی‌ها اضافه شده، یه عالمه سؤال براش پیش اومده. فورکی توی هر قسمت یه سؤال بامزه می‌پرسه، و هر قسمتش بسیار کوتاه و سه دقیقه‌ست. مثلاً، اگه یادتون باشه، فورکی توی اولین قسمت دنبال این بود که بدونه پول چیه.

چند‌تا از بازیگر‌ها و کمدین‌های باسابقهٔ هالیوود هم توی این سریال به جای شخصیت‌ها صحبت می‌کنن، از جمله Mel Brooks و Betty White.

اگه هنوز با فورکی آشنا نشدید، پیشنهاد امروز ما اینه که سری به کانال تلگرام لینگمی بزنید و شروع کنید به تماشای این سریال جذاب. مطمئنیم عاشق فورکی می‌شید! اگه فورکی رو دنبال می‌کنید، حتماً نظرتون رو باهامون درمیون بذارید. بهترین خاطره‌تون ازش چیه؟