به نظر من یکی از بهترین راه‌های یادگیری زبان انگلیسی، استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبانه. با پیشرفت تکنولوژی اپلیکیشن‌های بیشتری در دسترس ما قرار گرفتن. اما در کنار مزیت‌هایی که این موضوع برای ما داره، ممکنه انتخاب اپلیکیشن‌های اصولی رو برای ما دشوار کنه. اپلیکیشن رزتا استون، یکی از گزینه‌های نام‌آشنا و کاربردیه که توی این پست می‌خوام روش استفاده ازش رو بهتون آموزش بدم.

برای استفاده از این برنامه می‌تونید از نسخهٔ اپلیکیشن یا وب‌سایت استفاده کنید. نسخهٔ اپلیکیشن در اپ‌استور و گوگل پلی قابل دانلوده و در دسترستونه.

بعد از ورود به برنامه و ساخت اکانت، اپلیکیشن از شما می‌خواد که زبان موردنظرتون رو برای یادگیری و سطح زبانتون رو انتخاب کنید. نکته‌ای که شاید براتون جالب باشه اینه که بین زبان‌هایی که توی این مرحله می‌تونید انتخاب کنید، زبان فارسی هم وجود داره. بنابراین اگه درحال یادگیری زبان دیگه‌ای غیر از انگلیسی هم هستید، می‌تونید از این اپلیکیشن استفاده کنید. 

دانلود اپلیکیشن رزتا استون اندروید

در مرحلهٔ بعد هدفتون رو از یادگیری زبان انتخاب می‌کنید که با توجه به اون محتوای آموزشیتون مشخص می‌شه و به‌صورت فهرست زیر نمایش داده می‌شه. در این این فهرست مطالبی که در طول ۶ هفتهٔ اول آموزش داده می‌شن و زمانی که باید بهشون اختصاص بدید قابل مشاهده‌ست.

اپلیکیشن رزتا استون آیفون

البته همهٔ بخش‌های این اپلیکیشن رایگان نیست، اما برای دسترسی کامل به امکانات این برنامه، به‌راحتی می‌تونید از وبسایت‌های فارسی اکانت ماهانه بخرید و از اون بخش‌ها هم استفاده کنید. با این حال، با گزینهٔ رایگان می‌تونید از محتوای این برنامه به صورت ۳۰ دقیقه در روز و در پنج سطح استفاده کنید.
در جلسات آموزشی ده دقیقه‌ای، گرامر و لغات به صورت تمرین‌های جذاب با مثال و تصاویر بهتون آموزش داده می‌شن.

یکی از بهترین ویژگی‌های این اپلیکیشن امکان ضبط کردن صدا بعد از شنیدن جملاته که به تقویت تلفظ و لهجهٔ انگلیسی خیلی کمک می‌کنه. در صورتی که تلفظ شما اشتباه باشه ازتون درخواست می‌شه که دوباره اون جمله یا کلمه رو تکرار کنید. در مراحل بعد این جملات یا کلمات رو تایپ می‌کنید و یا جاهای خالی رو پر می‌کنید.

اپلیکیشن رزتا استون

توی این برنامه بخش‌هایی برای تمرین اسپیکینگ هم وجود داره. این تمرین‌ها در قالب موضوعات مختلف و مناسب سطحتون پیشنهاد شدن تا بتونید توی موقعیت‌های مختلف کلمات و مطالب آموزشیتون رو به‌کار ببرید و تمرین کنید. 

Rosetta Stone

توی بخش Extended Learning که گزینه‌ش توی نوار پایین صفحه مشخصه، چند بخش متنوع دارید که البته ممکنه به پوشهٔ قرمز رنگ توی تصویر زیر در نسخهٔ اندروید دسترسی نداشته باشید. در تمرین‌های متنوع هرکدوم از این پوشه‌ها روی مهارت‌های مختلفی کار می‌شه. مثلاً توی پوشهٔ Stories می‌تونید داستان‌های کوتاه بخونید، بشنوید و صدای خودتون رو ضبط کنید.

رزتا استون

توی این اپلیکیشن، مطالب به طور بسیار منظم طبقه‌بندی شدن و برای اینکه با صرف کمترین میزان زمان در روز به سطح موردنظرتون برسید، برنامهٔ کامل و هدفمندی ارائه شده که توی طراحی این اپلیکیشن هم مشهوده.

اپلیکیشن رزتا استون

یه نکتهٔ خیلی مهم که باید درنظر داشته باشید، اینه که اپلیکیشن‌های آموزش زبان منبع اصلی یادگیری شما نیستن و به‌خصوص در تقویت مهارت اسپیکینگ نقش مهمی ندارن، ولی می‌تونن در کنار مطالعهٔ فردی و کلاس زبان، با صرف فقط ۳۰ دقیقه در روز مکملی برای حفظ ارتباط شما با زبان در طول هفته باشن.

نظر شما درمورد این اپلیکیشن چیه؟ دوست دارید تمرین انگلیسی رو با این اپلیکیشن تجربه کنید؟
اگه تجربهٔ استفاده از این اپلیکیشن رو دارید حتماً برام کامنت بذارید و نظرتون رو بنویسید. کامنت‌هاتون رو می‌خونم و هر سؤالی داشته باشید، بهشون پاسخ می‌دم.